Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Komşu Yayınları   Sıcak Nal Dizisi   Umut Y. Karaoğlu   Deli Heybesi
 

Deli Heybesi  

Umut Y. Karaoğlu
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 12,00 TL
NetKitap Ederi: 11,40 TL
telefondan alışveriş 135131

Yayinevi/DiziYayinevi: Komşu Yayınları
Baskı Tarih: 2011
Sayfa: 112
Indirim: %5

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


 
Kitap Hakında
 
Yorumlar
Ürün Ayrıntısı
Yayinevi: Komşu Yayınları
Dizi: Sıcak Nal Dizisi

Baskı Tarih: 2011

Sayfa: 112

İndirim: %5

Boyut: 14 x 19 cm

Hamur: 2

Etiket: 12,00 TL

NetKitap Ederi: 11,40 TL


Arka Kapak
Deli Heybesi içinde on yedi öykü, on yedi nesne taşıyor. Umut Y. Karaoğlu bu ilk öykü kitabında bakışın, bakılanın, aynadaki görüntünün ve boşluğun izini sürüyor.

Birbirinin içine geçen, birbirine dönüşen, incelikle işlenmiş bu öykülerin arkasında, karanlıkta yazan, ilham öcüsünden kaçarken önce söze, sonra yaşama tutunan bir yazar var; köpeklerin, kedilerin, nesnelerin, köyün delisinin, o adamın ve o kadının gözünden anlatısını sil baştan kuruyor, korkusuyla, kendisiyle yüzleşiyor.

"Kol Saati", "El Aynası", "Ayakkabı Teki", "Musluk", "Tırnak Makası", "Çay Bardağı", "İzmaritler", "Bira Şişesi", "Kum Saati", "Tenis Topu", "Dikiş İpi", "Çamaşır İpi", "Çakmak", "Çekmece Kulpu", "Metro Jetonu", "Kan Çanağı" heybeden önümüze dökülenler...

"Sonra birden buluyorum ne yapmam gerektiğini. Mutfaktan bir bıçak alıp dönüyorum. Dizimden bir d, elimden bir e kesiyorum; nasırımın da n'sini çıkarıp koyuyorum yanlarına. Biraz bekleyip devam ediyorum. Böyle böyle, kendimden bir şeyler ekleyerek, onların öyküsünü yazmaya koyuluyorum."