Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Günışığı Kitaplığı      Ahmet Ünver   Ege Kıyılarından Eski Zaman Masalları
 

Ege Kıyılarından Eski Zaman Masalları  

Ahmet Ünver
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 11,00 TL
NetKitap Ederi: 10,45 TL
telefondan alışveriş 26903

Yayinevi/DiziYayinevi: Günışığı Kitaplığı
Baskı Tarih: 2002
Sayfa: 136
Indirim: %5

Bu kitaba oy verin: (9 oy)
Yorum Yaz


Bu kitaplar da ilginizi çekebilir

 
Kitap Hakında
 
Yorumlar
 
Yazarla Tanışma
Ürün Ayrıntısı
Yayinevi: Günışığı Kitaplığı
Baskı Tarih: 2002

Sayfa: 136

İndirim: %5

Boyut: 13cm x 19cm

Hamur: Ciltsiz

Etiket: 11,00 TL

NetKitap Ederi: 10,45 TL


Arka Kapak
2800 yıl önceden günümüze dek söylenegelen Egeli masalların en güzelleri, Ahmet Ünver'in sıcak ve akıcı anlatımıyla yeniden Türkçe'de!


Masalların beşiği Anadolu'dan Egeli Örnekler!

Günışığı Kitaplığı, Antik Çağ Egesi'nin ünlü mitolojik masallarından bir seçkiyi çocukların dünyasına sunuyor. "Ege Kıyılarından Eski Zaman Masalları" adlı kitapta birbirinden ilginç, birbirinden düşündürücü yedi öykü yer alıyor. " Meraklı Pandora ve Konukşan Sandık'ta, kötülüklerin ve umudun dünyaya yayılışı; "Phaethon ve Güneş Arabası'nın Atları'nda güneşin gerçekte nasıl etkilediği anlatılıyor. "Yankı ile Nergis", biri için çaresizliğin, biri için kendine hayranlığın öyküsü: Prometheus" bilginin, uğruna her şeyin göze alınabileceği bir aydınlık "Apollon'un Liri mi, Marsyas'ın Kavalı mı?" hırsı ve egoyu dilendiriyor. Son öykü "Yeryüzünün İlk Güzellik Yarışması" ise iç güzelliğin dış güzelliği nasıl alt ettiğini anlatıyor.

Öykülerin hepsinde de, insanın yazgısı tanrıların elinde. Eskiden beri insanoğlunun varoluşu açıklamaya çalışma biçimi olan mitolojik masallar, çocuklarımız için yaşamı kavramanın bir aracı olacaktır. Çünkü, o masallardaki tanrılara, tanrıçalara benzer kişiliklere, benzer tutum ve davranışlara bugün de raslıyoruz. Ahmet Ünver, kitabın yer alan "Önce Küçük Bir Sohbet" adlı yazısında çocuklara bu masalları nasıl değerlendirebileceklerini ilginç bir biçimde açıklıyor.