Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Akçağ Yayınları   100 Temel Eser Dizisi   Ali Berat Alptekin   Evliya Çelebi Seyahatnamesinden Seçmeler
 

Evliya Çelebi Seyahatnamesinden Seçmeler  

Ali Berat Alptekin
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 6,50 TL
NetKitap Ederi: 6,18 TL
telefondan alışveriş 66852

Yayinevi/DiziYayinevi: Akçağ Yayınları
Baskı Tarih: 2004
Sayfa: 272
Indirim: %5

Bu kitaba oy verin: (10 oy)
Yorum Yaz


Bu kitaplar da ilginizi çekebilir

 
Kitap Hakında
 
Yorumlar
 
Yazarla Tanışma
Ürün Ayrıntısı
Yayinevi: Akçağ Yayınları
Dizi: 100 Temel Eser Dizisi

Baskı Tarih: 2004

Sayfa: 272

İndirim: %5

Boyut: 14,5x21 cm

Hamur: 2

Etiket: 6,50 TL

NetKitap Ederi: 6,18 TL


Arka Kapak
1611-1682 tarihleri arasında yaşadığı söylenen ve hayatı boyunca Osmanlı İmparatorluğunun hakim olduğu üç kıtayı gezip dolaşan Evliya Çelebi, gezginliği dışında; sporcu, tarihçi, sanat tarihçi, coğrafyacı, dilci, edebiyatçı v.b. kimlikleriyle bütün dünyanın ilgisini çeken bir şahsiyettir. Türkiye'de ve Türkiye dışında onunla ilgili yapılan çalışmalar da bunun en güzel delilleri arasındadır.

Yaklaşık altı bin sayfalık Evliya Çelebi Seyahatnamesi külliyatından seçilen iki yüz sayfalık metinlerin çoğunluğu Türkiye'den olmak üzere, Balkanlar, Orta Doğu ve Kafkaslar'dan örneklere yer verilmiştir.

Her geçen gün küreselleşme adına, milli benliğimizi biraz daha kaybettiğimiz şu günlerde, Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nden seçilen yaklaşık iki yüz sayfalık metinde onun eserinin küçak bir kopyasını bulucaksınız.

Böylece onun nelerden ve nerelerden bahsettiğini kolaylıkla anlayabileceksiniz.

Bu eser, hedef kitle olarak ilk ve orta öğrenim öğrencileri göz önüne alınrarak hazırlanmıştır. Ancak, eserde Türkiye'deki üniversitelerimizin Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi ve Müzik Bölümü öğrencilerinin de ilgisini çekecek konular bulunmaktadır.

Kısacası bu eser, sadece ilk ve orta öğretim öğrencilerine değil, üniversite öğrencilerine ve yetmiş milyonluk Türk halkına da hitap etmektedir. Çünkü bu eserde, az da olsa, herkesten, her kesimden bir parça vardır.

Türk kültürüne hizmeti gaye edinen AKÇAĞ YAYINEVİ, Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nden Seçmeler adındaki bu eseri, yetmiş milyonluk Türk halkına sunmaktan büyük onur duyar.