Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Remzi Kitabevi   Büyük Fikir Kitapları Dizisi   Macit Gökberk   Felsefe Tarihi
 

Felsefe Tarihi  

Macit Gökberk
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 25,00 TL
NetKitap Ederi: 23,75 TL
telefondan alışveriş 7730

Yayinevi/DiziYayinevi: Remzi Kitabevi
Baskı Tarih: 1999
Sayfa: 435
Indirim: %5

Bu kitaba oy verin: (7 oy)
Yorum Yaz


Bu kitaplar da ilginizi çekebilir

 
Kitap Hakında
 
Yorumlar
 
Yazarla Tanışma
Ürün Ayrıntısı
Yayinevi: Remzi Kitabevi
Dizi: Büyük Fikir Kitapları Dizisi

Baskı Tarih: 1999

Sayfa: 435

İndirim: %5

Boyut: 15cm x 23cm

Hamur: Ciltsiz

Etiket: 25,00 TL

NetKitap Ederi: 23,75 TL


Arka Kapak
Prof. MACİT GÖKBERK
(1908-1993)
Profesör Macit Gökberk 1908'de Selanik'te doğdu. 1932'de İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünü Platon'un 'Theaiitetos Diyalogu' üzerindeki bir çalışmasıyla bitirdi ve aynı yıl bu bölüme asistan oldu. 1940'ta Berlin Üniversitesinde 'Hegel ve Auguste Comte'da toplum kavramı' adlı teziyle doktorasını verdi. Almanya dönüşünde 'Hegel'in devlet anlayışı' konulu çalışması ile doçentlik sınavını verip İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümüne doçent olarak atandı. 1949'da profesörlüğe yükseldi. 1978 yılında emekli oldu. On yılı aşkın bir süre de Türk Dil Kurumu Başkanlığı yaptı.
Filozof metinlerinden ve felsefe tarihi konusunda önde gelen yapıtlardan yararlanılarak hazırlanan bu kitapta; felsefe sorunlarını çözme denemelerinin sürecini anlatan felsefe tarihi bilgilerini tanıtmak amacı göz önünde bulundurulmuştur.
Felsefe öğretileri, içten bağlantıları ve kültür ortamı ile filozofun kişiliğine olan ilgileri bakımından gösterilmek istenmiş; felsefe tarihinin, çeşitli öğretiler arasındaki yakınlıklar ya da karşıtlıklar içinden gelen ritmi belirtilmeye çalışılmıştır.
'Felsefe Tarihi', Türkiye felsefe kitaplıığının en çok başvurulan, en çok aranan temel yapıtlarından biridir. Üçüncü ve dördüncü basımları için yazarınca başından sonuna yeniden gözden geçirilmiş, Türkçe'nin son gelişmelerine uyularak, dili daha arılaştırılmıştır.