Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Umuttepe Yayınları   Eğitim Dizisi   Bilal Eryılmaz   Kamu Yönetimi
 

Kamu Yönetimi  

Düşünceler, Yapılar, Fonksiyonlar, Politikalar
Bilal Eryılmaz
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 16,50 TL
NetKitap Ederi: 15,68 TL
telefondan alışveriş 173704

Yayinevi/DiziYayinevi: Umuttepe Yayınları
Baskı Tarih: Ağustos 2012
Sayfa: 448
Indirim: %5

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Bu kitaplar da ilginizi çekebilir

 
Kitap Hakında
 
Yorumlar
 
Yazarla Tanışma
Ürün Ayrıntısı
Yayinevi: Umuttepe Yayınları
Dizi: Eğitim Dizisi

Baskı Tarih: Ağustos 2012

Sayfa: 448

İndirim: %5

Boyut: 17 x 24 cm

Hamur: 3

Etiket: 16,50 TL

NetKitap Ederi: 15,68 TL


Arka Kapak
Kamu yönetimi, modern devletin ve toplum hayatının en önemli unsurunu meydana getirmektedir. Vatandaş olarak, kamu kurumlarının yürüttükleri hizmetlerden her gün yoğun olarak yararlanmaktayız. Kamu yönetimi, devletin bir yürütme aracı olarak, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğine göre düşünce arka planı, yapısı, işleyişi ve sorunları hakkında daha çok sistematik araştırma ve bilgilere ihtiyaç olacaktır.
1980'den itibaren kamu yönetimi alanında hem teori ve hem de uygulama olarak önemli değişiklikler ortaya çıkmıştır. Kitabın her baskısında bu değişiklikler mümkün olduğu ölçüde yansıtılmaya çalışılmıştır. Özellikle 2000'li yılların başından itibaren ülkemizde hızlanan kamu yönetimi reformlarıyla birlikte ortaya çıkan değişiklikleri, ilgili uzmanların bile takip etmekte zorlandıkları bir gerçektir. Bu bağlamda kitabın yeni baskısında, hemen hemen tüm konular gözden geçirilmiş, ilaveler yapılmış, özellikle kamu yönetimi düşüncesine ilişkin gelişmelere daha fazla yer verilmiştir.

Kitap, öncelikle öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte kitabın, araştırmacı, yönetici ve memurların da ilgisini çekmesi mümkündür.