Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Akçağ Yayınları   Ekonomik Araştırmalar Dizisi   Süleyman Ulutürk   Türkiye'de Planlı Dönemde Kamu Harcamalarının Gelişimi ve Devletin Ekonomideki Rolü
 

Türkiye'de Planlı Dönemde Kamu Harcamalarının Gelişimi ve Devletin Ekonomideki Rolü  

Süleyman Ulutürk
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 15,00 TL
NetKitap Ederi: 14,25 TL
telefondan alışveriş 28912

Yayinevi/DiziYayinevi: Akçağ Yayınları
Baskı Tarih: 1998
Sayfa: 290
Indirim: %5

Bu kitaba oy verin: (3 oy)
Yorum Yaz


Bu kitaplar da ilginizi çekebilir

 
Kitap Hakında
 
Yorumlar
Ürün Ayrıntısı
Yayinevi: Akçağ Yayınları
Dizi: Ekonomik Araştırmalar Dizisi

Baskı Tarih: 1998

Sayfa: 290

İndirim: %5

Boyut: 13cm x 19cm

Hamur: Ciltsiz

Etiket: 15,00 TL

NetKitap Ederi: 14,25 TL


Arka Kapak
Devletin ekonomi içinde ne ölçüde yer alması gerektiği çeşitli ekonomik yaklaşımlarda farklı biçimlerde ele alınmakta ve tartışmaların başlıca konusunu oluşturmaktadır. Bu tartışmalara dayalı olarak çeşitli ülkeler için çok sayıda gözlem yapılmış ve birçok hipotez ileri sürülmüştür.
(Kitabın Girişinden)

Dr. Süleyman Ulutürk, 1958 yılında Erzincan'ın Kemah ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra, 1982 yılında Gazi Üniversitesi, Basın Yayın Yüksek Okulu, Radyo - Televizyon Bölümü'nü bitirdi. 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Bilim Dalı'nda 'An Analysis Of The Investment Incentive Policy After 1980 in Turkey' konulu Yüksek Lisans Tezi ile Bilim Uzmanlığı derecesini aldı. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Bilim Dalı'nda, 'Kamu Harcamalarının Rolü, Gelişimi ve Etkileşimde Bulunduğu Değişkenler Açısından Kuramsal ve Ampirik Bir Değerlendirmesi: Türkiye, 1963 - 1993' başlıklı doktora tez savunmasıyla, İktisat Doktoru ünvanını aldı.

1978 - 1985 yılları arasında Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'nde çalışan yazar, 1985 - 1997 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümü Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. Halen aynı bölümde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. Evli ve bir kızı vardır.